ЗМІ повідомили про COVID-19 у глави УПЦ МП Онуфрія: у церкві спростували

Предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій і митрополит Антоній нібито заразилися коронавірусом і були госпіталізовані, проте у пресслужбі церкви це спростували.

Про зараження 18 квітня повідомило видання “Релігійна правда” з посиланням на свої джерела у Києво-Печерській лаврі. За даними ЗМІ, церковники проходили тести на наявність інфекції таємно.

“Митрополити Онуфрій і Антоній проходили тест на коронавірус анонімно і були госпіталізовані під чужими іменами. Так вчинили з метою убезпечити РПЦвУ від звинувачень напередодні Великодня”, – пише видання.

Увечері 17 квітня, як зазначили в РП, митрополит Антоній з’явився у програмі “Свобода слова Савіка Шустера”. Церковник виступив в ефірі через відеозв’язок. Для цього він нібито залишив клініку і поїхав до Києво-Печерської лаври, щоб взяти участь у програмі, про яку було домовлено заздалегідь.

“Швидше за все, митрополит Онуфрій не проводитиме Великодню літургію, оскільки для нього поки найважливішим питанням залишається власне здоров’я, а не репутації церкви”, – повідомило джерело видання.

“Митрополити Онуфрій та Антоній здорові й готуються до Великоднього Богослужіння”, – відповів Центр інформації УПЦ МП.

Повідомляється, що Онуфрій здійснить Великоднє богослужіння в будинковому храмі у своїй резиденції “щоб уникнути скупчення безлічі вірян, які щороку хочуть потрапити на Великодню літургію, яку очолює Предстоятель”.

Пресслужба стверджує, що митрополит почувається добре.

Керуючий справами церкви митрополит Антоній (Паканич) перебуває у Києво-Печерській лаврі, він, за заявою Цента інформації УПЦ МП, також здоровий і готується до Великодньої літургії. Церковник проведе службу в одному з храмів на території лаври.

Источник