Як Правильно Вираховується Стаж Для Виходу На Пенсію! ТАБЛИЦЯ

В Україні продовжує здійснюватися пенсійна реформа. Так з 1 квітня збільшується вік виходу на пенсію українських жінок.

Але це ще не все. Для того, щоб спокійно піти на заслужений відпочинок у 2020 році за віком, необхідно мати 27 років трудового стажу.

Ті українці, у яких потрібних років стажу немає, будуть або працювати «до упору», або повинні будуть трудові роки купити. Так, купити стаж можна цілком офіційно. Це передбачено законодавством України.

Втім, все 27 років купити не можна. Держава дозволяє придбати тільки 5 років трудової біографії. Що для цього потрібно і скільки це буде коштувати?

Вартість покупки стажу розраховується за формулою, яка враховує розмір єдиного соціального внеску. На даний момент він становить 1039 гривень.

Формула виглядає так: стаж = ЄСВ (єдиний соціальний внесок) * коефіцієнт * кількість місяців.

Розмір коефіцієнта залежить від кількості років: один рік — 2, два роки — 1.8, три роки — 1.6, чотири — 1.4 і п’ять — 1.2.

Розцінки на покупку страхового стажу будуть наступні:

1 рік — 24 936 гривень;

2 роки — 44 885 гривень;

3 роки — 59 847 гривень;

4 роки — 69 820 гривень;

5 років — 74 808 гривень.

Зауважимо, що ці ціни актуальні тільки до 1 липня 2020. Коли уряд підніме мінімальну зарплату, збільшиться і розмір ЄСВ, а отже і вартість покупки стажу.

Далеко не кожен українець може дозволити собі відразу заплатити подібну суму. Тому держава дала можливість докуповувати страховий стажу в розстрочку. При цьому така покупка буде коштувати на порядок дешевше (близько 12 500 за рік стажу), оскільки з формули зникне коефіцієнт.

Але слід пам’ятати, що пенсію почнуть виплачувати тільки тоді, коли буде виплачена вся сума за додатковий страховий стаж.

Наскільки подібна послуга буде затребувана, покаже час.

Источник